Počítačové hry

Be the first to rate this post

  • Currently 0/5 Stars.
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5

Korejci dělají mnoho věcí a některé z nich dělají i velmi dobře. Mezi takové obory o nichž není pochyb, kdo je na světě nejlepší, jednoznačně patří korejský fenomén “progamingu” – tedy hraní počítačových her jako povolání. Konkurence je obrovská a život takového progamera není vůbec jednoduchý. Už od mládí je izolován, život tráví ve společnosti sobě rovných celodenním tréninkem. Přítelkyně tolerovány nejsou, ale když je člověk úspěšný, jsou jich stovky.

letadlo

letadlo2

Dnes sem měl možnost zúčastnit se finále ligy nově vydané hry Starcraft 2. Celá sezóna trvala jeden měsíc a ke dnešnímu dni se do finále z původních více než tisíce hráčů z celého světa úspěšně probojovali pouze dva.

bus

Na místo konání jsem se za vydatného deště vydal poměrně brzo, abych měl čas si všechno prohlédnout a že toho nebylo málo. Už u východu z metra jsem byl pečlivě směrován organizátory na místo. Přestože jsem přišel jen tak, bez rezervace a vstupenky, dostal jsem VIP místo přímo uprostřed velkého sálu společně s ostatními “alieny”.

P1080595

Po příchodu jsem dostal hromadu nápojů, nafukovací povzbuzovače a instrukce, jak, kdy a komu  fandit. Celá akce se odehrávala na sportovním stadioně s kapacitou odhadem dva tisíce lidí. Uprostřed sálu vyrostlo obrovské pódium s kabinami pro dva hráče, komentátorským stanovištěm a čtyřmi obrovskými promítacími plátny, aby náhodou někomu něco neuteklo.

P1080629

Roztleskávači pro obě herní strany byli zvoleni. Masa lidí netrpělivě sledovala dějiště. První na pódium přichází známá televizní moderátorka a okamžitě sklízí obrovský potlesk. Po shrnutí dění od začátku ligy do dněšního dne následuje představení obou hráčů.

P1080635

P1080638

Dnes je velký den, vítězové se stanou novými televizními hvězdami. Na takto důležitém utkání samozřejmě nemohli chybět ani rodiče. Obě hrdé maminky natočily pro své miláčky pár slov, aby jim dodaly odvahy.

P1080640

Show začíná, oba hráči se na výtahu za doprovodu veškeré techniky přesouvají na svá herní stanoviště. Ta jsou odhlučněna tak, aby je nic nerušilo.

P1080642

Pohled na herní sál o přestávce.

P1080649

P1080650

Po několika jednoznačných vítězstvích a za obrovských ovací je rozhodnuto. Dnešním vítězem se stává hráč, který má přezdívku “Prodavač ovoce” (과일 장수). Má důvod oslavovat. Cena za první místo dělá v přepočtu na české astronomických 1,5 mil. korun. 

Druhá sezóna začíná už dnes a přihlásit se může každý.

Comments

Add comment


 

  Country flag

biuquote
  • Comment
  • Preview
Loading